Evimi Taşırken Nelere Dikkat Etmeliyim!

Öncelikle Taşınma Zamanınız Geldiğinde Sizleri bekleyen Kocaman bir efor kaybı Süreci başlar ve işe neren başlayacağınızı düşünürsünüz. Ve en büyük kaygılarınızdan olan kolileme ve koliler içerisindeki eşyalar zarar görmesin diye büyük bir mücadele başlamaktadır. Bu işlemi nakliyat şirketleri yapar ancak Hassas olan insanlar için başkalarının elleri kendi özel bardak ve tabaklarına dokunulması çılgın gelebilir.

PLANLAMA: Bir plan yaparak Hangi eşyaların hangi bireyler tarafından toplanacağını belirlemelisiniz. Ardından Kolileme işlemleri için İnternetten araştırma yaparak Hiç el değmemiş Koliler bulmakla Başlamalısınız. Ve Kırılacak Bardak, tabak, cam vs, Gibi kolilere koymadan önce pıtpıt veyahut Şeffaf Kağıtlarla sarmalısınız. Unutmayın? Kolilere ambalajı yapılmadan konulan hassas eşyalarınız Mutlaka zarar görecektir. Yaptığınız Her kolileme sonrasında Mutlaka Hassas olan kolilerin üzerlerine DİKKAT?, KIRILACAK?, Vs Etiketler veya Yazı yazmalısınız.

KIYAFETLER: Kıyafetleriniz İçin Ambalaj ürünü olarak Evde bulunan Valiz, Hunç, Dayanıklı torba Gibi basit ama etkili olan şeyleri kullana bilirsiniz. Hem zaman açısından Hem de ekonomi açısından sizlere faydalı olacaktır. Ayrıca Askılı Kıyafetleriniz için Her Hangi bir şey Yapmanıza Gerek yoktur Hemen hemen Tüm nakliye firmalarında elbise askılığı bulunmaktadır.

SIVI GIDALAR: Burayı Dikkatlice okuyun! Bir çok evini taşıyan kişilerde Eşya toplarken kendi eşyalarına zarar verdiği görülmekte. Bunların başlıca sebebi Kolilerin içerisine Sıvı olan, yağ,deterjan,içecek, vs gibi akışkan maddeleri koymalarıdır. bir çoğunun Kapakları daha önceden açıldığından sızma yapıp hem bulunduğu koliye, hem de başka kolilere zarar verdiği görülmekte. Sıvı olan eşyalarınız Mümkün olduğu kadar evinizde bulunan Kova ve bunun benzeri ürünlerin içine koyulması ve mutlaka Taşıyacak olan personellerin onun sıvı olduğunu görmelerini sağlanmalıdır.

TELEVİZYON: Bilindiği Gibi artık evlerimizde oldukça büyük, Hassas, Televizyonlar bulunmakta ve bu Ürünün iyi bir ambalaj ile taşınmaması durumunda Çok ciddi zararlar olması kaçınılmaz duruma gelmiştir. Hatta Mümkün ise Televizyonlarınızı Orjinal kutularına koyunuz. Yok ise Kendiniz ambalaj yapmaya gayret ediniz. Basit ambalaj yapılmasından yana olmamanızı öneriyorum. Bunun için Mümkün ise, Büyük bir koli, Koli bantı, 2 adet strafor veya 2 metre Kalın pıtpıt işinizi Örür. Pıt pıt ile televizyonunuzu sarın ardından Koli veya stroforu arkasını ve önünü kapatacak şekilde kapatıp sonra koli bantı ile etrafında döndürerek ambalajın çıkmasını önleyin.

FİRMA SEÇMEK: Buraya Kadar Her şey yolunda Gitti ancak Yapacağınız tercih Çok önemlidir. Aksi takdirde Verdiğiniz onca emek boşuna gitmekle beraber sizlere bir kabus yaşatabilir? Her fırsatta Bunu sizlerle paylaşıyorum Yine tekrar edeceğim. Firma seçerken Eğer Mümkün ise çevrenizi bir analiz edin. ve yakın zamanda evini taşıtan arkadaşlarınızı düşünün. eğer var ise onlarla temasa geçerek seçmiş oldukları firmadan memnun olup olmadığını soruşturun eğer memnun olunmuş ise sorunsuz bir taşıma firması bulmanın yollarından ilkine rastlamış olursunuz. Bir diğer yolu ise İnternetten Firma bulma. işte burada size biraz seçici olma ve iyi analiz yapma işi düşer. Firmaların web sitesinden araçlarını, ekip fotoğraflarını, Geçmişini, ve Google Yorumlarını analiz edin ve orjinal olup olmadığına dikkat edin. Taşınma işlemi başlamadan Sözleşmenizi yaparak işinizi Garantiye alın.


Taşıma işleri bizim işimiz, sizin için sorunsuz bir taşınma deneyimi sunuyoruz.